سیاسی
روزنامه امروز
کد خبرنگار: 31176 تاریخ انتشار: 1396-02-20 / 18:56:00

دیواری بلند میان مفسدین و چپاولگران و مردم خواهیم کشید

    نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه می گویند می خواهیم دیوار بکشیم، گفت: ما دیواری بلند میان مفسدین و چپاولگران و مردم خواهیم کشید. […]

دیواری بلند میان مفسدین و چپاولگران و مردم خواهیم کشید

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه می گویند می خواهیم دیوار بکشیم، گفت: ما دیواری بلند میان مفسدین و چپاولگران و مردم خواهیم کشید.

حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عصر امروز در جمع مردم اسلامشهر اظهار کرد: ما به برکت خون شهدا و ایثار ایثارگران و تحمل مادران و همسران و حضور با بصیرت مردم در صحنه ها، امروز دارای عزت و اقتدار هستیم.

وی افزود: همه معتقدند که وجود امنیت و انسجام اجتماعی در این کشور و ناامیدی دشمنان و کنار رفتن سایه جنگ، به برکت حضور مردم است. آنچه دشمن را از ما ناامید کرده، حضور بابصیرت مردم در صحنه هاست.

رئیسی ادامه داد: ما مردم باوری را در پرتو خداباوری می دانیم؛ ما از امام و رهبری خدا باوری و پس از ان مردم باوری را یاد گرفتیم. اگر کسی قدرت مردم را باور داشته باشد، کلید حل مشکلات در دست جوانان کشور است.

مردم حاضر نیستند تبعیض را ببینند

وی با بیان اینکه دولت بر اساس قانون وظیفه بهداشت، تامین مسکن و شغل را به عهده دارد گفت: مردم حاضر نیستند تبعیض را ببینند. در دوران جنگ هم مردم با نداری ساختند. راستی نمی شود مشکلات روستائیان را حل کرد؟ دولت تولید این ها را نباید تضمین کند؟

رییسی با اشاره به مشکل ازدواج جوانان گفت: 11 میلیون جوان اماده کار وجود دارد؛ می گویند تسهیلات نداریم. 500 هزار نفر در صف تسهیلات ازدواج هستند. اگر دو نفر که به ناحق تسهیلات گرفته اند، پس بدهند، مشکل وام ازدواج حل خواهد شد.

رییسی درباره مشکل نقدینگی گفت: در این دولت تا 3 برابر نقدینگی زیاد شده است اما کارخانه ها می گویند مشکل ما نقدینگی است. مشکل ما نقدینگی نیست بلکه مشکل، مدیریت آن است.

وی تاکید کرد: بخشی از این نقدینگی اگر وارد چرخه تولید می شد، هم کارخانه ها تعطیل نمی شد و هم شغل جدید ایجاد می شد.

نامزد ریاست جمهوری گفت: یکی از درآمدهای مهم کشور، ایجاد شغل در فضای مجازی و ای تی است. ما می توانیم تا 400 هزار شغل در این حوزه ایجاد کنیم.

درآمد برخی از خانواده ها فقط از یارانه هاست

رییسی اضافه کرد: با این سرعتی که آقایان دارند شغل ایجاد می کنند و با وجود اضافه نشدن آمار بیکاری، ده سال زمان می برد تا آمار بیکاران فعلی حل شود.

وی گفت: درآمد برخی از خانواده ها فقط از یارانه هاست. ما اعلام کردیم که یارانه دهک های پایین باید افزایش یابد. دولت نسبت به خانواده های فقیر مسئولیت دارد. امام به ما عدالت اجتماعی را یاد داد. امروز فاصله طبقاتی در حال زیادشدن است؛ غنی، غنی تر و فقیر، فقیرتر می شود.

رییسی در ادامه افزود: نظام پرداخت و جذب نیروی انسانی باید عادلانه باشد. مشکلی که نشود حل کرد، وجود ندارد. مدیریت جهادی و انقلابی می تواند همه این مشکلات را حل کند.

وی در ادامه با اشاره به مساله قاچاق گفت: امروز حدود هیجده میلیارد دلار کالای قاچاق وارد کشور می شود. آیا با هر یک میلیارد دلار امکان ایجاد صد هزار شغل نیست؟ با کاهش ده میلیارد دلار قاچاق، یک میلیون شغل ایجاد می شود.

رییسی افزود: پول قاچاق کالا از کجا می آید؟ قاچاق کالا قابل رهگیری از خارج کشور است و بحث منحصر به کوله بری نیست. کانتینر، کانتینر کالا می آورند و حقوق دولت را نمی دهند. راهکار ما برای حل مشکل قاچاق، اجماع میان دستگاه های نظارتی و اصناف است تا مردم وارد عرصه مبارزه با قاچاق کالا شوند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: آقایان می گویند، من رقیب دولت هستم. خدا می داند هوی و هوس ریاست جمهوری ندارم. انگیزه ام برای حضور، اشک چشم مادری بود که تقاضای شغل برای یک فرزندش می کرد.

وی ادامه داد: حرف اصلی بنده این است که ما می توانیم مشکل فقر مطلق و بیکاری و راه اندازی کارگاه های تولیدی و ایجاد امید در بین کشاورزان را با حضور مردم حل کنیم و اولین گام تغییر روز انتخابات است.

رییسی با اشاره به امید دولت به بیگانگان گفت: بیگانگان، مشکل چه کشوری را حل کردند که ما دومی آن باشیم. ما در ایجاد شغل و مسکن و حل مشکلات، خط کشی های مرسوم سیاسی و قومی و قبیله ای را قبول نداریم؛ به نظر ما همه 80 میلیون مردم ایران، شهروند درجه یک هستند.

وی ادامه داد: رقیب این دولت، عملکرد خودش است. من رقیب فقر و بیکاری و فساد هستم و معتقدم باید عدالت اداری حاکم شود.

وی با اشاره به ادعای دولت گفت: آقایان می گویند فلانی می خواهد وضعیت را به گذشته برگرداند و مردم را می ترسانند. می گویند می خواهیم دیوار بکشیم. ما دیواری بلند میان مفسدین و چپاولگران و مردم خواهیم کشید.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری